Czym jest sznurek do prasy?

sznurek do prasy

Sznurek rolniczy do prasy to powszechnie stosowany w rolnictwie produkt, szczególnie w sezonie żniw. Jeszcze do niedawna rolnicy ręcznie układali i wiązali snopki ze świeżo skoszonych zbóż wykorzystując do tego celu właśnie sznurek. Pracę ludzkich rąk zastąpiły jednak zautomatyzowane snopowiązałki, które znacznie ułatwiły i przyspieszyły pracę na roli. Wciąż jednak sznurek do pracy jest istotnym produktem w procesie formowania snopków, dlatego nie może go zabraknąć w żadnym gospodarstwie rolniczym.

Sznurek do prasy i inne sznurki rolnicze

Profesjonalne sklepy z ofertą produktów i akcesoriów rolniczych proponują szeroki wybór sznurków. Sznurek do prasy oraz snopowiązałek jest wytwarzany z dwóch popularnych tworzyw:

  • naturalnych włókien otrzymywanych z agawy sizalowej (sznurek sizalowy zielony),
  • sztucznego- polipropylenu.

Sznurki rolnicze muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na działanie promieni słonecznych, jak i nawozów stosowanych w gospodarstwach rolnych. W związku z tym materiały wybierane do ich produkcji muszą być solidne i niezawodne w różnych warunkach.

Sznurki rolnicze – zastosowanie

Sznurki do prasy znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie. Niemniej jednak, stosowane są także w szklarniach, tunelach foliowych, ogrodnictwie, sadownictwie, a także do produkcji chmielu oraz tytoniu, co wynika przede wszystkim z doskonałych właściwości sznurka i wielu możliwości jego zastosowania.