Do jakich wnętrz pasuje kwietnik metalowy złoty?

kwietnik metalowy złoty

Rośliny od zawsze stanowiły pożądany element aranżacji wnętrz. Pełnią one funkcję nie tylko estetyczną, ale także użytkową. Umieszczone w domu, ogrodzie lub na balkonie stanowią wytchnienie dla zmysłów i wpływają stymulująco na samopoczucie domowników. Dzięki odpowiednio dobranym kwietnikom i uchwytom do ich mocowania można je umieścić niemal w każdym miejscu. Osłonki, doniczki i kwietniki to akcesoria, które nie tylko eksponują kompozycję roślinną, ale stają się same w sobie dekoracją.

Kwietnik to element dekoracyjny 

Rośliny to ponadczasowa ozdoba mieszkań i domów. Aby pełnić swoją funkcję zdobniczą, każda forma roślinna powinna być odpowiednio wyeksponowana. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, dającym całkowitą autonomię, jeżeli chodzi o wybór miejsca dla rośliny, jest kwietnik. Można w nim umieścić pojedyncze kwiaty lub całe kompozycje wielokwiatowe. 

Wśród wielu form kwietników i stojaków, najbardziej praktycznym wyborem staje się stojący kwietnik metalowy złoty (zobacz) . Charakteryzuje się on dużą stabilnością i odpornością. Zróżnicowanie form, jakie przybierają metalowe kwietniki, pozwala na odnalezienie wśród nich kompozycji klasycznych i prostych oraz tych bardziej abstrakcyjnych i bogato zdobionych. 

Kwietnik powinien korespondować z wnętrzem

Dobór kwietnika powinien być ściśle powiązany z charakterem wnętrza. Klasyczny kwietnik metalowy szczególnie dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza typu:

  • loftowego
  • industrialnego
  • skandynawskiego

Minimalizm stojaka połączony z delikatnością rośliny nadaje surowemu wnętrzu miękkości i przytulności. Złoty kolor kwietnika stanowi idealny akcent podkreślający piękno żywej roślinności.