Dobre miejsce na basen rozporowy

Baseny rozporowe są wyjątkowo przyjazne użytkownikom. Łatwo się je rozstawia, utrzymuje w czystości i łatwo się je demontuje. Dzięki prostej konstrukcji są też tanie i można je kupić nawet w supermarketach. Pojawia się jednak pytanie o to, gdzie postawić taki basen, by się nie zniszczył, a kąpiel w nim była przyjemna i bezpieczna.

Na równej powierzchni

Basen rozporowy koniecznie musi stać na równej i prostej powierzchni. Może to być na trawie, o ile została ona wcześniej dokładnie oczyszczona z kamieni. Trzeba jednak pamiętać, że basen z pewnością zniszczy trawę i po jego zdemontowaniu zostanie brzydki ślad na trawniku. Warto, więc postawić basen rozporowy gdzieś, gdzie nie wyrządzi żadnych szkód. Dobrym pomysłem może być postawienie go na betonowym podłożu, które z założenia już jest wypoziomowane i pozbawione kamieni.

W nasłonecznionym miejscu

Baseny rozporowe powinno się stawiać w nasłonecznionym miejscu. Dzięki temu woda może się w nich nagrzewać dość szybko i łatwiej jest jej utrzymać wyższą temperaturę. By zapewnić sobie komfort w czasie zabawy w wodzie warto wybrać miejsce, które jest silnie nasłonecznione przez dłuższą część dnia, ale też ma dostęp do cienia. Cień można sobie zapewnić także przez postawienie parasola. Dzięki temu można równocześnie być zanurzonym w wodzie, ale nie ryzykować poparzeń słonecznych lub udaru. Zapewnienie cienia jest ważne, choć wiele osób o nim zapomina.