Jaką konewkę kupić do ogrodu?

Konewka do podlewania kwiatów to podstawowe akcesorium każdego ogrodnika. Warto zaznaczyć, że umożliwia nie tylko skuteczne nawadnianie, ale również oszczędne gospodarowanie wodą, ponieważ woda dociera do miejsc, których chcesz. Konewka może być wykorzystywana też do zapewnienia wody roślinom umieszczonym w mieszkaniu. 

Wybór konewki do podlewania

Konewka sprawdzi się świetnie, jeśli chodzi o niewielkie uprawy lub pojedyncze rośliny. Należy pamiętać o zakupie specjalnej końcówki, który pozwala rozdzielić strumień wody na kilka mniejszych. Dzięki temu nie musisz zawracać sobie głowy tym, że woda dotrze do zagłębień i gleba się wymyje. Można też bardzo łatwo pozbyć się sitka, jeśli chcesz, żeby woda leciała w dokładnie jedno miejsce. Należy mieć na uwadze, że konewki służące do podlewania roślin domowych różnią się od konewek wykorzystywanych w ogrodzie. Jeśli planujesz zakup konewki to pamiętaj, żeby uwzględnić wielkość powierzchni, z której będziesz korzystać. Żeby sprawdzić, co będzie Ci najlepiej odpowiadać to wystarczy porównać kilka modeli. Wybór konewek do podlewania jest ogromny, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Konewki do ogrodu są najczęściej wytwarzane ze sztucznego tworzywa, dlatego są bardzo lekkie. Do tego są jeszcze odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wygodne i funkcjonalne. Można dołożyć trochę pieniędzy i kupić model, który posłuży przez długie lata. 

Zakup konewki

Najlepiej zakupić konewkę w sprawdzonym i renomowanym sklepie ogrodowym, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Warto zaznaczyć, że konewka nie jest wieczna, ponieważ po kilku latach może się kruszyć. Trzeba jednak pamiętać, że konewki są tanie, więc nie powinno to być duże obciążenie dla twojego budżetu. Można też dobrać kolor polewaczki, który będzie odpowiadał twoim preferencjom. Jeśli konewka się zabrudzi, to możesz ją wyczyścić przy użyciu wody i płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Na rynku można znaleźć też konewki wyprodukowane z metalu ocynkowanego. Warto dodać, że są one odporne na rdzę, dlatego mogą służyć znacznie dłużej. Dostępne są też konewki ceramiczne, ale są mniej wytrzymałe, kruche i ciężkie, a do tego jeszcze droższe. To wszystko sprawia, że popyt na konewki tego typu jest zdecydowanie mniejszy. Jeśli przymierzasz się do zakupu konewki to powinieneś koniecznie zwrócić uwagę na jej pojemność. Do wyboru są modele o pojemności 1-15 l. W ogrodzie większy model sprawdzi się lepiej, dlatego nie ma sensu kupowanie małych konewek. Nie można też przesadzić w drugą stronę, bo po nalaniu wody konewka staje się ciężka i możesz jej nie podnieść. Domowe rośliny muszą być nawadniane przynajmniej kilka razy w tygodniu, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który to ułatwi. Można też korzystać z butelki plastikowej, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Bardzo wyszukane są formy konewek domowych i każdy może znaleźć coś dla siebie. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu wiesz już, czym cechuje się konewka do podlewania kwiatów.