Najlepsze preparaty na ślimaki

Ślimaki w ogrodzie potrafią spędzić sen z powiek. Upodobały sobie wilgotną pogodę, a taka właśnie najczęściej panuje jesienią i wiosną. Wtedy to w ogródkach pojawia się ich najwięcej. Przyczyniają się do niszczenia roślin – zjadają je w całości lub tylko „nadgryzają”. Ponadto śluz, który zostawiają nie służy ani kwiatom, ani warzywom. Dlatego też bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego preparatu na ślimaki.

Problem ze ślimakami w ogrodzie

Może się zdawać, że te mięczaki pojawiają się znikąd. Do ogrodów zwabia je deszczowa i wilgotna pogoda. Wtedy ziemia oraz rośliny zyskują właściwości idealne do osiedlenia się i żerowania. Najczęściej robią to wieczorami oraz wczesnym rankiem. W słoneczny dzień chowają się w różnych miejscach. Wychodzą, gdy powietrze i ziemia wilgotnieją. W takich momentach potrafią w znacznym stopniu zniszczyć uprawy. Jedzą całe rośliny, z innych wybierają tylko pędy. Najbardziej upodobały sobie młode kwiaty oraz warzywa. Zwierzęta bardzo szybko się rozmnażają, a niektóre gatunki mogą przenosić szkodliwe bakterie. Jak walczyć z tymi szkodnikami, gdy sposoby naturalne zawiodą? Które preparaty na ślimaki będą najlepsze (więcej)?

Jakie preparaty na ślimaki wybrać

Wybór środka zależy od wielu czynników. Najważniejszymi są liczebność kolonii oraz wielkość zniszczeń. W przypadku, gdy jest ona niewielka wystarczy posadzić rośliny, których owe mięczaki nie lubią. Dobrze sprawdzą się między innymi:

  • czosnek i cebula,
  • gorczyca i macierzanka,
  • krwawnik,
  • zioła takiej, jak rumianek, szałwia lub tymianek.

Czasem takie rozwiązanie nie przynosi skutku. Perspektywa użycia odpowiedniego preparatu na ślimaki zdaje się być coraz bliższa. Należy go dobrze wybrać, bo jego działanie ma wpływ nie tylko na zwierzęta, ale i na sam ogród. Są silnie trujące. Przede wszystkim trzeba postępować według instrukcji dołączonej do opakowania. Warto także wziąć pod uwagę fakt, iż takie środki trzeba stosować regularnie. Najbardziej polecane środki to:

  • AntyŚlimak,
  • Ślimax,
  • Ślimakol,
  • Mesurol Alima.