Odkurzacz basenowy- jak go używać i czy warto go mieć?

Basen w ogrodzie daje dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Posiadanie go jednak związane jest z pewnymi obowiązkami, jak między innymi jego oczyszczanie. Chcąc zadbać o stan ogrodowego basenu, przyda nam się podstawowy sprzęt, jak na przykład odkurzacz basenowy.

W jaki sposób korzystać z odkurzacza do basenu?

Odkurzacz do basenu https://dobrebaseny.pl/Odkurzacze-basenowe-c167 jest bardzo komfortowym urządzeniem. Aby móc z niego skorzystać nie trzeba wcale spuszczać wody ze zbiornika. Jest on sposobem na oszczędność pieniędzy, gdyż z jego pomocą nie trzeba zbyt często zmieniać wody. Na rynku dostępnych jest jego wiele modeli, niektóre z nich podłącza się do pompy filtrującej.

Sprzęt działa w podobny sposób, jak zwyczajny odkurzacz, z wyjątkiem tego, iż zasysa on zanieczyszczenia razem z wodą. Brud osadza się na filtrze, a czysta woda może zostać z powrotem wprowadzona do zbiornika.

Użytkowanie odkurzacza basenowego zależy w dużej mierze od wybranego produktu. W przypadku modelu ręcznego kierujemy nim tak samo, jak w tradycyjnym odkurzaczu. Jego wersja automatyczna pracuje natomiast całkowicie samodzielnie.

Czy warto używać odkurzacza do basenu?

W sytuacji, kiedy podłoże basenu zrobiło się śliskie lub szorstkie, wtedy jest to sygnał, iż trzeba już przystąpić do oczyszczania zbiornika. Jest to niezbędne, aby zachować dobry wygląd basenu i higienę, a także wygodę użytkowania. 

Odkurzacz basenowy umożliwia pozbycie się z niego wszelkich resztek organicznych, ale także przeciwdziałać rozwojowi grzybów, glonów i pozostałych mikroorganizmów. Przy użyciu takiego sprzętu wyczyścimy nieckę oraz ścianki zbiornika. Oprócz samego odkurzania należy także zadbać o czystość wody w inny sposób (antyglony, chlor, koagulaty i flokulanty do basenu). 

Odkurzacza basenowego można używać wraz z chemią, co zwiększa skuteczność czyszczenia.