Przenośne baseny ogrodowe – zalety i wady

basen ogrodowy na lato

Przenośne baseny ogrodowe to rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych. Do niedawna kojarzone z niewielkimi, dmuchanymi oczkami, dziś zadziwiają różnorodnością, wytrzymałością oraz, nierzadko, rozmiarami.
Wśród sezonowych basenów ogrodowych takich jak z oferty sklepu Dobre Baseny wyróżniamy modele dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Każdy typ posiada istotne wady i zalety. Warto je poznać i wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Przenośne baseny ogrodowe – zalety i wady

baseny ogrodowe przenośne

Baseny dmuchane to najtańsze i najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie. Występują one w wielu rozmiarach (bywają naprawdę pokaźne) i są niezwykle przystępne cenowo. Niestety, nie odznaczają się one wybitną trwałością, przez co w niezbyt długiej perspektywie czasu musimy się liczyć z koniecznością ponowienia inwestycji.
Rozporowy basen ogrodowy jest nieco droższy od dmuchanego, ale też znacznie bardziej wytrzymały. Po złożeniu odznacza się lekkością i kompaktowym rozmiarem. W największych modelach zmieści się nawet kilka dorosłych osób.

Stelażowy basen ogrodowy może być naprawdę duży, w zależności od wybranego modelu, może się w nim zmieścić nawet kilkanaście osób. Dzięki ścianom z PCV, usztywnionym metalowym stelażem, zapewnia on dużą wytrzymałość i stabilność. Często posiada akcesoria dodatkowe, takie jak drabinki czy pompy filtrujące. Basen stelażowy sprawdzi się na dużej, przestronnej działce. Wymaga on jednak większych nakładów pieniężnych. Co więcej, basen stelażowy po złożeniu zajmuje wciąż sporo miejsca – dobrze wziąć to pod uwagę.