Środki konserwujące – sposób, by basen wyglądał atrakcyjnie przez cały rok

środki konserwujące basen na zimę

Basen ogrodowy to wbrew pozorom bardzo czasochłonna instalacja. Zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym wymaga dużo pracy. Trzeba na przykład dodać do niego środki konserwujące basen na zimę.

Co trzeba zrobić w pierwszej kolejności?

By basen był sprawny w okresie letnim, należy spuścić z niego wodę jesienią. Jednak nie wolno go wypompować do zera, bo bez wody basen nie wytrzymałby naporu ziemi i wód gruntowych. Trzeba też wziąć pod uwagę, by pozbyć się resztek wody z instalacji filtrującej i grzewczej, zwłaszcza jeśli znajduje się one poniżej poziomu upuszczonej wody. Warto również, gdy nie będzie już wody w basenie wyczyścić ściany akwenu z brudu, szlamu i powstałych osadów. Wiosną, gdy przyschną one do powierzchni, ich usuwanie będzie o wiele trudniejsze.

Korzyści płynące z dodania środka konserwującego basen na zimę

Po pierwsze taki środek doskonale uzdatnia wodę i sprawia, że woda jest czysta, ładna i bez specyficznego niemiłego smrodku. Poza tym środek konserwujący basen na zimę sprawia, że akwen nie wygląda jak wysypisko śmieci i nie trzeba się z nim siłować wiosną, by doprowadzić go z powrotem do stanu używalności. Dzięki niemu takie zanieczyszczenia, jak zielony osad, algi i glony znikają niczym za dotknięciem magicznej różdżki. Środki konserwujące basen na zimę mają tę zaletę, że łatwo się je dozuje i nie trzeba się jakoś na tym znać. Wystarczy tylko dokładnie przestudiować instrukcję obsługi zamieszczoną na opakowaniu i postępować zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi.