Wybieramy pokrywę na basen

pokrywa na basen

Obecnie z pomocą niewielkiego nakładu finansowego każdy właściciel domu jednorodzinnego może cieszyć się z posiadania własnego basenu. Chociaż korzystanie z niego to prawdziwa przyjemność w czasie upalnych letnich dni, to musimy również pamiętać o konieczności utrzymania basenu w stanie używalności. Żeby to osiągnąć nie możemy doprowadzić do jego nadmiernego zabrudzenia. Jak utrzymać basen w czystości?

Czysta woda do podstawa

Utrzymanie basenu w czystości jest konieczne zarówno ze względów sanitarnych, jak i estetycznych. Do najczęściej występujących zabrudzeń zaliczyć można m.in. kawałki gałązek z drzew i krzewów, fruwające liście oraz martwe owady. Wszystkie z nich muszą być natychmiastowo usunięte z lustra wody. Niestety ich ręczne zbieranie jest prawdziwą udręką, która odbierze przyjemność z czasu spędzonego w basenie.

Z tego względu należy podjąć działania prewencyjne, które nie dopuszczą do zabrudzenia wody. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, aby to osiągnąć jest wykorzystanie pokrywy na basen. Zakładając ją na kołnierz basenu lub lustro wody zyskujemy dobrą ochronę przed unoszącymi się w powietrzu zabrudzeniami. Odpowiednio dobrana pokrywa na basen (duży wybór posiada sklep Dobre Baseny) sprawi, że wszystkie nieczystości zgromadzą się na zewnętrznej stronie płachty pozostawiając wodę nieskazitelnie czystą.

Jaką płachtę wybrać?

Obecnie nabyć możemy pokrywy na basen klasyczne oraz solarne. W pierwszym przypadku uzyskujemy materiał zakładany na kołnierz basenu. Należy zwrócić uwagę, aby pokrywa charakteryzowała się elastycznością. W przeciwnym wypadku możemy mieć problemy z montażem, a sam materiał może ulec szybkiemu uszkodzeniu. Alternatywną dla zwykłej płachty jest solarna pokrywa na basen.

Tego rodzaju materiał ma na celu nie tylko ochronić wodę przed zabrudzeniami, ale również podwyższyć jej temperaturę. Niemniej jednak skuteczność podgrzewania wody jest mocno uzależniona od sposobu wykonania materiału oraz od proporcji między głębokością a powierzchnią lustra wody. Im większe lustro i płytszy basen, tym lepiej.