Wybór basenu do ogrodu

Podczas wyboru basenu do ogrodu powinniśmy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę powierzchnię jaką możemy zagospodarować. Największymi oraz najdroższymi basenami ogrodowymi są baseny stelażowe. Z najbardziej ekskluzywne modele będziemy musieli zapłacić nawet kilkanaście tysięcy. Jest to kolosalna kwota dla ludzi zarabiających średnią krajową.

Popularność basenów

Warto jednak zauważyć, że ceny basenów i tak znacząco zmalały w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Stało się tak, ponieważ coraz więcej ludzi było zainteresowanych rozstawieniem basenu w swoim ogrodzie. Baseny publiczne oraz kąpieliska stawały się coraz bardziej zatłoczone, a to nie pasowało części ludzi, którzy cenią sobie spokój oraz samotność. Za basen stelażowy 305×76 cm (https://www.dobrebaseny.pl/basen-stelazowy-305×76) będziemy musieli zapłacić od 300 złotych do nawet tysiąca. Wszystko zależy od producenta na jakiego się zdecydujemy.

Testy jakościowe

Warto pamiętać, żeby wybierać sprawdzone firmy, które wykonują testy jakości. Niestety nieznani producenci bardzo często wykorzystują mało wytrzymałe materiały, które źle wpływają na konstrukcję. Korzystanie z takiego basenu przez małe dzieci jest niebezpieczne. Niezbędnym elementem, który powinniśmy zakupić z basenem jest pompa filtrująca. Dzięki niej możemy filtrować wodę i zapobiegać zanieczyszczeniom. Zdaniem specjalistów woda powinna być filtrowana nawet dwa razy dziennie. Parametrem, który koniecznie musimy wziąć pod uwagę jest moc pompy uzależniona od wielkości basenu.