Basen dmuchany – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

baseny intex dmuchane

Niemal każdy w upalne letni dni szuka skutecznego rozwiązania na to, aby nieco się ochłodzić. Jednym z nich jest wejście do zimnej wody. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się baseny dmuchane. Dlaczego warto taki basen do swojego ogrodu zakupić?

Basen dmuchany – dlaczego warto?

sklep z basenami firmy intex
Baseny Intex dla dzieci

Największą zaletą basenów dmuchanych jest fakt, że nie są one drogie. Ponadto nie są to także baseny duże, dlatego spokojnie można go zakupić do niemal każdego ogrodu. Basen dmuchany jest to także świetne rozwiązanie dla dzieci, ponieważ nie są to baseny głębokie. Są zatem dla dzieci bezpieczne. Co ciekawe basen dmuchany, np. basen Intex, dostępne są w bardzo różnych kształtach. To jest dodatkowa frajda dla dzieciaków.

Konieczne akcesoria

Oczywiście sam basen do nie wszystko. Konieczne są także odpowiednie akcesoria. Mowa tu m.in. o specjalnym przykryciu basenu. Basen zawsze powinien być prawidłowo przykryty w momencie kiedy się z niego aktualnie nie korzysta. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowego zabrudzenia wody. Dobrym pomysłem jest także zakup specjalnej chemii basenowej, dzięki której uniemożliwi się rozwój różnego rodzaju bakterii w basenie. Jeśli basen jest sporej wielkości wówczas przydatna będzie także pompa filtrująca wodę.

Rodzaje basenów

Baseny ogrodowe Intex są bardzo różne. Oprócz wspomnianych już basenów dmuchanych, dostępne są także baseny rozporowe oraz stelażowe. To jaki basen wybrać zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań i wymogów. Wszystkie te baseny różnią się od siebie oczywiście także wielkością i głębokością.