Basen przy domu

solar do basenu

Polska nie leży w gorącym klimacie, ale pozwala on przy odpowiedniej pogodzie cieszyć się z przydomowego basenu nawet przez pół roku. Oczywiście musimy  naturze pomóc w ogrzewaniu wody, bo licząc tylko na nią to moglibyśmy wykorzystać basen przez jakieś 30-40 dni w roku. Sposobów na ogrzewanie basenu jest kilka. Warto jest do tego celu zastosować odnawialne źródła energii. Jednym z takich źródeł jest słońce. Wykorzystajmy solary do basenu, aby podgrzać wodę.

Kolektory słoneczne

Solar do basenu popularnie zwany również kolektorem do produkcji energii niezbędnej do ogrzania basenu wykorzystuje słońce. W ten sposób wytworzona energia może ogrzewać zarówno wodę w basenie jak i również naszą wodę użytkową w domu. Zaletą takiego rozwiązania jest jego cena. Solary do basenu cechują się niskimi kosztami eksploatacji. Decydując się na takie rozwiązanie warto poszukać jest dedykowanych solarów do basenu (do znalezienia tutaj: https://www.dobrebaseny.pl/Ogrzewanie-solarne-c150). Warto zauważyć, że solary do basenu sprawdzą się w miesiącach, kiedy najczęściej korzystamy z basenu zewnętrznego, ponieważ wówczas promieniowanie słońca jest największe.

Dopasuj moc do wielkości basenu

Wybierając system ogrzewania wody w basenie powinniśmy dopasować jego moc do naszych potrzeb. W przypadku basenu chodzi o jego wielkość i głębokość. Dobrze dopasowane kolektory słoneczne potrafią przy odpowiednich warunkach podnieś temperaturę wody o kilka stopni.

Zalety solarów do basenu

Największą zaletą zamontowania solarów do ogrzewania basenu są niskie koszty eksploatacji oraz długi czas gwarancji. Dla wielu ludzi również ekologia ma duże znacznie.

Jak widać takie rozwiązanie jest bardzo korzystne zarówno dla naszego portfela jak i Ziemi.