Meble ogrodowe zimą – na co zwrócić uwagę

meble ogrodowe

Zimą drewniane meble należy umieszczać w wystarczająco chłodnym i suchym pomieszczeniu, takim jak garaż. Mniejsze przedmioty, takie jak krzesła, można przechowywać w domu lub warsztacie. Głównym błędem, jak wielu bywa, jest przenoszenie mebli do ogrzewanych pomieszczeń, na przeszklone tarasy czy ogrody zimowe. W pierwszym przypadku temperatura i niska wilgotność powietrza mogą wpływać na wysychanie drewna, w drugim wręcz przeciwnie na zawilgocenie oraz w wyniku pojawienia się pleśni lub grzybów. 

Jak wybrać meble ogrodowe?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Czy jest stabilny? Czy blaknie pod słońcem? Jak toleruje ekstremalne temperatury właściwe dla polskiego klimatu? Czy deszcz z nich wysycha? Jest wiele niuansów. Przyjrzyjmy się głównym kryteriom wyboru mebli ogrodowych, aby Twój nowy nabytek wiernie służył w kraju przez wiele lat.

Projektowanie mebli ogrodowych

Meble ogrodowe są zawsze w zasięgu wzroku i powinny komponować się ze stylem wiejskim. Na przykład, jeśli Twój domek letniskowy jest zbudowany z drewna lub tarcicy, dobrym pomysłem jest zakup drewnianych mebli ogrodowych. Mały budżet? Nie ma problemu! Można kupić meble z tworzywa sztucznego „przebrane” za drewno (imitacja). Z daleka i nie można odróżnić między naturalnym drewnem meble w swoim dachu lub tworzywa sztucznego. Istnieją bardzo piękne zestawy z tworzyw sztucznych, imitujące drogie meble z dębu, buku, sosny, a nawet mahoniu.

meble ogrodowe

Jeśli Twój dom ma kamienną fasadę, możesz nabyć meble do ogrodu wykonane z kamienia, zarówno naturalnego, jak i syntetycznego. Meble z kamienia sztucznego wyglądają nie gorzej niż meble z kamienia naturalnego, ale mają znacznie krótszą żywotność.

Dom, ozdobiony dekoracyjnym sidingiem, połączony z plastikowymi lub wiklinowymi meblami w odpowiednim kolorze. Choć oczywiście możliwe są różne warianty.

Bogaty wybór mebli ogrodowych znajdziesz tutaj.