Na co zwracać uwagę przy zakupie basenu stelażowego?

basen stelażowy bestway

Kupno basenu to wbrew pozorom bardzo istotna sprawa. Bardzo łatwo można spalić się kupując produkt, który jest tani i rzekomo ma służyć latami. Najczęściej takie produkty szybko trafiają do śmietnika i po nich zostaje tylko niedosyt, zszargane nerwy i przede wszystkim zmarnowane pieniądze. Czy są jakieś cechy, które wyróżniają basen stelażowy? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do zapoznania się z naszymi wnioskami.

Basen umożliwiający naukę pływania

Posiadanie basenu można wykorzystać jako pierwsze kroki nauki pływania. Jeżeli masz dziecko, które chciałbyś, by poprawiło pływać, to z pewnością na rynku znajdziesz wiele produktów, które to umożliwiają jak np. basen stelażowy Bestway. Dzięki temu dziecko w przyszłości może złapać bigla do pływania i zostać zawodowym sportowcem, a na pewno umiejętność pływania będzie przydatna. Przy zakupie basenu stelażowego warto zwrócić uwagę na głębokość oraz szerokość basenu.

Wytrzymała powłoka

Technologia w produkcji basenów stelażowych ciągle idzie do przodu i nie ma co się temu dziwić – klienci oczekują coraz to bezpieczniejszych i wydajniejszych produktów, które mają służyć w domyśle latami. Przy zakupie basenu zwróć uwagę na to, by basen posiadał wytrzymałą powłokę PVC, jak również wzmocnienie z nylonowej siatki pomiędzy warstwami.

Antypoślizgowe stopnie

Od zawsze wiadomo, że z wodą nie ma żartów i również tak jest w przypadku basenu stelażowego. Dzięki antypoślizgowym stopniom unikniesz przewrócenia się na nich, co może doprowadzić zarówno Ciebie, jak i Twoje dzieci do tragedii. Dodatkowo posiadanie stopni uniemożliwi dzieciom wchodzenie do basenu kiedy tylko mają na to ochotę.