Ważna rola tuneli ogrodowych

tunel foliowy

Bez względu na to czy uprawiamy ogród hobbystycznie, czy też robimy to zawodowo, zawsze chcemy, aby nasze plony były jak najbardziej okazałe. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie naszych upraw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak i zwierzętami są specjalne tunele ogrodowe. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji łatwo możemy ochronić nasze plony. Czym są tunele ogrodowe i jaki jest ich zastosowanie? Zapraszam do lektury.

Wybór tunelu ogrodowego

Kiedy już wiemy, jaka jest niezbędna powierzchnia tunelu do naszego ogrodu, to kolejnym ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego tunelu do upraw. Wybór tunelu w dużej mierze powinien zależeć od uprawianych roślin. Dobrze dobrana konstrukcja pomoże nam oszczędzić dużo pracy i zagwarantuje znacznie lepsze zbiory.

Wybierając tunele foliowe, wiele osób szuka takich konstrukcji, które będą zarówno lekkie jak i wytrzymałe. Dzięki temu możemy dość łatwo przestawić je w dowolne miejsce ogrodu. Dużą popularnością cieszą się tunele wykonane z plastiku. W przeciwieństwie do konstrukcji z metalu to tunel ogrodowy z PCV jest znacznie lżejszy i tańszy. Takie tunele foliowe są dostępne np. tutaj.

tunel foliowy

Montaż i rozstawianie tunelu

Z prawidłowym montażem tunelu ogrodowego powinien poradzić sobie każdy. Nie jest to czynność zbyt skomplikowana i można porównać poziom jej trudności do rozkładania namiotu. Jednak jak w przypadku wielu takich czynności na początku zdecydowanie zaleca się przeczytanie instrukcji montażu. Ustawiając tunel, powinniśmy wybrać miejsce, które jest odpowiednio nasłonecznione i najlepiej jeżeli nie jest pochyłe. Warto również znaleźć miejsce, które będzie osłonięte od gwałtownych podmuchów wiatru.

Teraz już możemy brać się za uprawę!